Build Stuff – одна з найбільших software development конференцій Європи, яка вже 8 років проходить у Литві, нарешті повернулась до України.
Команда організаторів поставила за мету зібрати топ спікерів в IT індустрії з усього світу, мало того – конференція не присвячена вузькому напрямку. Були заявлені доповідачі з різних галузей та напрямів ІТ сфери. Звичайно, команда DNA325 не могла пропустити подію з таким амбіційним розмахом.
До речі, були запрошені 44 доповідача, територіально вони були з 12 країн серед яких США, Велика Британія, Канада, доповіді були розділені на 4 потоки. З усієї України та закордону зібралося понад 500 учасників, погодьтесь, учасників було чимало.
Наперед відмітимо, що в силу щільності розкладу доповідей та суб’єктивного інтересу, ми відвідували доповіді вибірково. Для зручності розкриємо по 3 доповідача з кожного дня, які справили на нас найглибше враження.
День Перший
Перша доповідь на конференції, але запас ентузіазму і запалу тримає ще й досі. Ще одне підтвердження, що глибоке вивчення будь-якої теми може перерости в окрему науку. Chris Howard з Amazon розповідала про в’язання. Ну як в’язання, підхід до в’язання та текстилю зі сторони Machine Learning. Тобто, Chris та її команда проаналізували графічні матриці зі станків по в’язці та текстилю. Згодом, розробили мову програмування. Похідною цього процессу стала можливість навчання програми розпізнавати та обробляти зображення в’язки в код та навпаки.
Chris Howard з Amazon, Machine Learning підхід до в’язання:
- Це просто перевертає з ніг на голову можливості та перспективи текстильної промисловості. В майбутньому може бути уніфікований інструмент, яким можуть користуватися на всій Земній кулі. Своєрідний аналог контейнеру в логістиці.
- Увесь текстиль тепер можна зберігати та візуалізовувавати в електронному вигляді. Згадайте, скільки зараз є комп’ютерного візуалу в кіно та ігровій індустрії. Це просто нова цілина.
- Всі галузі чекає діджиталізація, без виключення. Тому підхід до формування та розвитку команди, яка працюватиме, на перспективу потребує відповідного підходу.
Олександр Краковецький, що ж таке Machine Learning:
Людина, яка займалась Big Data та Machine Learning ще до того як це стало мейнстрімом. Насправді, зі спікером ми познайомилися ще влітку, в рідній Одесі. Олександр впевнено окреслює та несе в маси інформацію про те, що ж таке Machine Learning, і тим самим відокремлює його в свідомості людей від Камеронівського SkyNet.
Цього разу Олександр відповідав на питання чи можливо автоматизувати процес навчання “машини”? Якщо “Так”, що для цього потрібно і чи потрібно взагалі.
Для себе, ми виділили:
- В основі Machine Learning лежить необхідність іншого підходу до вирішення завдання. Саме потреба в оптимізації і є рушійною силою данного напрямку. Дійсно, інколи після певної межі немає сенсу покращувати систему, бо профіт буде дуже малим, простіше зробити зовсім по-іншому.
- Головною проблемою в сферах Big Data та Machine Learning була і залишається брак та якість даних.
- Сам процес навчання вимагає багато ресурсів, як вихід є можливість автоматизувати даний процес. Він ідеально підходить для вузьких завдань та великих вибірок по даних.
Randy Shoup з WeWork.
Професіонал, який займав C-level технічні позиції в топ-компаніях світу, вирішив поділитися досвідом в організації команд. Оскільки саме побудова команди є основним фокусом DNA325, це пропустити ми не мали права.
- Цікаво, що Randy ставить формування та розширення команди на 1 місце у процесі розвитку компанії.
- Саме люди вивчають проблему, виокремлюють та вирішують проблему. Зрозумійте, що цікаво і що потрібно цим людям – в організацію вони і самі зможуть.
- Цінна та команда, яка готова працювати не з задачами, а з самостійними рішеннями, які спрямовані на покращення продукту. Зазвичай, саме це і приносить неочікувані і нереально круті результати.
- Компанія – це не моноліт, це вулик, в якому є купа піца-команд*. Вони можуть мати ряд своїх традицій та особливостей, однак всі вони об’єднані спільною ідеєю.
Засновник Amazon, Безос, запропонував правило “двох піц”. Він вважає, що незалежно від того, наскільки великою є ваша компанія, окремі команди не повинні бути більшими, ніж такі, які можна нагодувати двома піцами.
Окремим пунктом першого дня стала afterparty. Спікери, які розповідали про інновації та технології на межі знань, об’єдналися в трушний рок-бенд з 70-х років минулого століття. Рок банда “вжарила” про тяжкі будні та безсонні ночі розробника. В репертуарі були пісні навіть українською та російською. Сам факт того, що колектив збирається лише на коференціях Build Stuff, а репетиції відбуваються віддалено, заслуговує окремого поклону.
День Другий
На жаль, не всі змогли “зібрати волю в кулак” та доєднатися до keynote доповіді фронтмена гік коллективу з тої ж afterparty, на жаль для них. На питання про що розповідав Dylan важко відповісти декількома реченнями, але ми спробуємо. Почав доповідач з фрактальної математики та логіки кода в своїй суті. Завершив музичною презентацією кода програми який написаний мовою програмування RockStar®.
Dylan Beattie, логіка кода:
Спікер зумів зачепити надскладні питання єдності систем та написання їх функціоналу, загорнувши це все в просту обгортку особистого виклику до вирішення проблеми й дитячого інтересу.
- В основі будь-якої мови програмування чи алгоритму лежить фрактал – частинка, яку безмежно можна поділити на менші частини. Якщо ми зрозуміємо принцип поділу і передбачимо результат – це дасть можливість зробити зворотній відлік і передбачити результат ускладнення. Цей принцип використовується в системах моделювання та відновлення облич в кіно та gaming індустріях.
- Цікаво усвідомлювати, що ми дійшли до етапу, де не вирішення проблеми є в основі завдання. Структура проблеми, можливість її поділу, уніфікація та створення нових інструментів для її вирішення – ось, що зараз цінно.
- В силу інформаційного нагромадження, вузькі сфери для розвитку конкретного спеціаліста розмиваються. На ринку все більше цінуються різнопланові спеціалісти, які мають широкий досвід. Одні із основних позицій займають soft skills та позаробочі інтереси, які людина зацікавлена впроваджувати в новому колективі.
Нашу увагу не могла не привернути Christina Aldan, soft skills консультант з 12-річним досвідом роботи. Цікавий нюанс, в US майже третина спеціалістів топ-рівня працює виключно віддалено і проблеми формування команд шляхом створення спільного емоційного включення в процес роботи потрібно розглядати під зовсім іншим кутом.
Christina Aldan, формування психологічного клімату в розподіленних командах:
- Для підтримки позитивного психологічного клімату в розподілених командах необхідно вчитися розуміти людей на відстані та вчити людей висловлюватися знову ж таки в умовах обмеженого інформаційного потоку. Це завдання вирішує прокачка емоційного інтелекту. Люди вчаться виражати, реагувати та розуміти інформацію набагато ширше.
- Важливо розуміти, чому люди вирішили працювати віддалено і постійно підтримувати переваги, які вони здобувають в такому форматі (свобода переміщення, відсутність постійного перебування в офісному приміщенні).
- В свою чергу, червоною лінією відслідковувалася ідея Christina, що за розподіленими командами майбутнє. Навіть компаніям, які мають офісоцентричну філософію вартує звернути увагу на певний компроміс в даному напрямку.
На дану подію я потрапив випадково, познайомився зі спікером в черзі за кавою. Після короткого, але сильного як постріл “Come together” було зрозуміло, що нам по дорозі.
Jay Harris почав доповідь питанням: “Що якщо ви не володієте художніми здібностями, а питання креативу потрібно вирішити?”
Протягом всього спічу він дуже послідовно і логічно виклав основні складові креативу та дизайну, який може оволодіти нашою увагою. Цікаво, що на вході він показав простий макет, який з 1 погляду виглядав… Виглядав нормально. “Особливо змінювати не немає що”, – думали вони…
- Доповідач виділив ряд змінних, налаштовуючи які Вам вдасться покращити креатив. Сенсу перелічувати їх немає, оскільки вони досить абстраткатні. Ось лінка на презентацію, кому цікаво. Важливо, що автор зумів логічно обрамити абстрактні величини. Це дає змогу користуватися ними людям, які дуже далекі від дизайну.
- Колір – це один із інструментів, який ви використовуватимете в роботі з вищезгаданими змінними. Jay запропонував 5 моделей комбінування кольорів, які теж прості і логічні. З ними ви уникните вирвиглазного дизайну. Розташовані вони теж в порядку підвищення складності реалізації.
- Останнім і найпотужнішим пунктом була історія. Основна ціль – ви маєте створити не креатив, а графічну історію, яку людина буде читати, асоціювати і реагувати на неї. Інший дизайн завідома неконкурентний на ринку.
Окремо хочеться виділити, що з Олександром Краковецьким та Dylan Beattie нам вдалося поспілкуватися поза їх доповдями. Матеріал з короткими тезами буде майже відразу після публікації даної статті.
Команда організаторів задумувала Build Stuff як масштабну конференцію розробників софту у всіх можливих векторах і розуміннях. Власне, це і було чудово реалізовано в Києві 18 та 19 листопада.
Організаторам вдалося не лише знайти та привезти топ-спікерів світового рівня, а й наповнити середовище поза доповідями, це я за крутих учасників конференції, стенди компаній партнерів, купу зон активності, адекватне зонування простору та afterparty)
Організатори заявили, що підготовка до Build Stuff 2020 вже почалася. Якщо в 2019 вам вдалося відвідати подію в 2019 – супер, якщо ні – до зустрічі в 2020.
Не обділяйте себе знаннями та враженнями!